Linkblog

Legutóbbi kommentek

mert PMFC:)

2009.03.27. 23:23 Dancika

Jó, most sokan neki se álljatok ezt ellolvasni, mert itt tényleg csak fociról lesz szó, és bár elítélem őket, de azért elfogadom, hogy sokan nem kedvelik ezt a sportot:D Mivel úgy gondolják, hogy 22 ember kerget 1 labdát. De így minden sportot lehet definiálni. Kosár: pár magas feka próbál egy labdát a kosárba dobni. Kézi: egy mini labdával dobálóznak... Persze tudom, hogy ezek sem csak erről szólnak, de kb ja. Így jaa:D Tehát köztudott hogy én a PMFC-ben focizom. Ugye u-17, szal országos bajnokság. Ez tulajdonképpen 2 dolgoról szól: Ha jó a csapat, 5öt rúgtok a másiknak, ha szar a csapat, 5öt kaptok a másiktól. Átmenet az nincs nagyon(de azért itt is van kivétel) Másik hogy kurva sokat utazhatsz ha idegenben játszotok(Nyíregyháza, Debrecen, Sopron, Kazincbarcika, stb.) Na jó, nem. A lényeg azért a FOCI. Mert ez mégis az egyik legjobb dolog. Most tulajdonképpen 2 meccsről szeretnék beszélni. Mindkettő elég nagy meglepetés volt nekem is és mindenkinek, aki játszott, látta, vagy hallott róla. Az első 2 hete volt, mikor a Buapest Honvéddal játszottunk itthon. Ez az ország egyik legjobb csapata a korosztályban(az állás szerint a 2. legjobb), és azt azért nem mondhatnám, hogy az őszi 8:0-ás vereség után túlsággosan sokat vártunk volna. Illetve ez nem is igaz így. Ponthogy úgy menetünk ki, hogy igenis megmutatjuk, h ez a 8:0 most már nem 8:0. Az kétségtelen, hogy szebben játszottak, de helyzetet nem tudtak kialakaítani. Vagy ha 1szer, 2szer sikerült is, akkor se értek vele semmit, mert valaki mindeig ott volt. Tehát a félidő egy igazságos 0:0 volt. Ami ezért nem kis dolog. A 2. félidőben ott folytattuk ahol abbahagytuk. Igaz h több helyzetük volt mint az 1.-ben, de nekünk is. Szóval továbbra is eléggé kiegyenlített volt a meccs(és továbbra is 0:0 volt.) Legalábbis a 65. percig, amikor a bírok befújtak egy büntetőt, ami kurvára nem volt az. De most mit tegyünk, már megszoktuk. Akármelyik más városban játszunk, a bíró a hazai csapatnak fúj. Kivéve itt Pécsen. És ez így elég jó... A bűntetőt természetesen berúgták, így 0:1 lett. Rá 5 percre, a 16os magasságában az oldalvonalnál ütköztem a gyerekkel, mindketten elestünk, és a labda az 1ik csapattársamhoz került. És akkor jött a sípszó. 1.: nem értettük, hogy miért fújt, de nem baj, legaalább mi jöhetünk. 2.: de nem, szabadrúgás a Honvédnak. Nah ez milyen műsor már?! És ebből a beadás amit a hosszún egyikük befejelt. Így 0:2. Helyzetük volt még nekik is, és nekünk is, de gól már nem esett. Így 0:2 lett a vége a Honvéd javára. Persze mindneki örült, hogy ilyen meccset játszottunk, és hogy mindenki így odatette magát, és mindenkitől csak dícsérő szavakat hallottunk, de szerintem nemcsak engem zavart azért 2 ilyen gól...
Egy hétre rá utaztunk az FTC-hez. Aki valamelyest ért a focihoz azért tudja, hogy a Fradi azért elég nagy múltra tekint vissza, és az utánpótláscsapataik eléggé erősek. Ráadásul mi utaztunk hozzájuk. Hát eléggé meghajtották az elejét a ferncvárosiak, de olyan 100%os ziccerük nekik se volt. 15 perc elteltével egyik szöglletünket követően Gy egy elég erőteljes lövése a felső lécet surrolva ment el a kapu fölött. Kb. 10 percre rá szabálytalanságot követtek el a Milán ellen 16ososn belül, így bűntető nekünk. De ezt a kapus kivédte, de a kipattanót végülis ha másodjára is, de belőtte a Milu. Így már 0:1 volt nekünk. Így is lett vége az 1. félidőnek. A szünetben monta az edzőnk, Anti, hogy most kell nagyon odafigyelni, mivel nagyon fognak jönni, és a büntető után a bíró is segíteni fog nekik. Ez így is volt. Olyanokat fújt le a bíró, hogy az hihetetlen. Viszont a 75. perc környékén egy kontrából sikerült belőni a másodikat. Így már 0:2 volt. Ekkor már csak 15 perc volt vissza, és így a Fradi 8 emberrel támadt, és mindössze 2 védőt hagyott hátul. Hát ilyet még nem láttam. Egy vonalban állt 8 játékos és nálunk sokszor a csatároknak kellett visszajönniók védekezni. De ez nem volt egy jó taktika, mert ők nem tudtak gólt szerezni, mi viszont igen. Méghozzá a 4 perces hosszabbítás 2. percében ismét egy kontrából. Így már 0:3 volt az eredmény, ami a későbbiekben már nem is módosult. Amikor meghallottuk a hármas sípszót, hát igen. Elég nagy volt az öröm. Ez volt az az eredmény, amire senki sem számított. De mégis sikerült. És nem véletlen volt. Remélem/reméljük, hogy a szezon hétralévő részében is így fogunk játszani és ilyen eredmények fognak születni. Amúgy a hazai meccsekre ki ,,szabad,, jönni:D